Sjednat konzultaci / Napište nám
Zavolejte nám

Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 483 033 383

+

Martina Jandová podstoupila druhou operaci prsou u dr. Zdeňka Prose

Moderátorka a redaktorka Martina Jandová, která nedávno vyzpovídala pro VIP zprávy Vlaďku Erbovou v souvislosti s augmentací prsou, se ocitla ve stejné pozici! Pro svou druhou operaci si vybrala kliniku Perfect Clinic, kde ji čekala výměna prsních implantátů u MUDr. Zdeňka Prose. Nešlo ovšem o pouhý kosmetický efekt, výměna se doporučovala i proto, že jeden z implantátů byl prasklý.

martinaJandova 1-maly

Kvalitní silikonové implantáty současné 5. generace není třeba v budoucnu měnit. Pouze v případě, že dojde k jejich narušení. To se stalo i v případě Martiny Jandové, která měla implantáty v těle už 13 let.  „Tehdy se sice ještě doporučovala po 10 letech jejich výměna, ale spíš ze setrvačnosti. Jejich vlastnosti dovolovaly ponechat je v těle jakkoliv dlouho, pokud nepůsobily majitelce nějaké obtíže či nedošlo k jejich poškození. Co ale starší silikony neměly, byla doživotní záruka, která dnes garantuje v případě top značek jejich výměnu zdarma,“ vysvětluje plastický chirurg Zdeněk Pros. Možností proč dojde k porušení povrchu implantátu je více. Mohlo dojit k jejich opotřebení časem, ale také mohly být narušeny nějakým velkým traumatem, například prudkým nárazem.

martinaJandova 16-maly

„Jeden z prsních implantátů byl prasklý, silikonový gel se však podle vyšetření sonem zatím držel pouze v kapse, kde je implantát umístěný, proto žádné zdravotní riziko Martině nehrozilo,“ uklidňovala mamoložka z Perfect Clinic Renáta Kalajová.  „Pokud by dlouhodobě nedošlo k jeho výměně,  silikon by se začal vstřebávat lymfatickým systémem a začal by ucpávat lymfatické uzliny v příslušném podpaží. Ani to ale není riziko život ohrožující, protože tělo si s cizí látkou poradí a po výměně implantátů se zbytků silikonu zbaví. Je ale samozřejmě lepší implantát vyměnit,” doplnil doktor Pros psychologicko-zdravotní důvody operace.

martinaJandova 20-maly

Martina Jandová děkovala „náhodě“ za objevení potencionálního problému: „V minulosti jsem dceru Elišku kojila necelé dva roky a na tvaru mých prsou se to samozřejmě časem projevilo. Proto jsem se rozhodla před lety pro první plastiku, se kterou jsem byla spokojená. Samozřejmě mi bylo po zákroku řečeno, že by se měly implantáty po deseti letech vyměnit. Jenže čas běžel a já si nevšimla, že uteklo 13 let. Takže jsem to popravdě tak trochu zanedbala. Pro nápravu jsem se rozhodla, když jsem v Perfect Clinic točila reportáž o plastice Vlaďky Erbové a využila možnosti mamologického vyšetření, které v Perfect Clinic preventivně doporučují každý rok po operacích prsou.  A na sonu objevili, že pravý implantát je prasklý. Takže jsem usoudila, že je nejvyšší čas implantáty vyměnit a šla jsem na to.”

Došlo i ke změně velikosti či tvaru prsou? „Martina měla původní implantáty o velikosti přibližně 270 ml, ty nové musely být větší, protože kůže na prsou přece jen již nějaký pokles věkem zaznamenala a bylo potřeba ji vyplnit,“ sdělil Pros.

O správné velikosti rozhodla chytrá operatérova pomůcka – tzv. sizer, neboli zkušební model implantátu, který se během operace vkládá do prsu a lékař vidí přímo na těle, jak který objem ideálně koresponduje s tělesnou konstitucí.

Martina se ve své reportáži ptala na pocity před operací, tak se o ty svoje také podělila: „Mám tolik práce a jiných starostí, že nemám naštěstí čas přemýšlet o tom, co mě čeká. Je pravda, že jsem v těchto věcech docela statečná. Fyzická bolest je věc, kterou ve svém životě dokážu zvládat docela dobře. To už jsem si několikrát ověřila. Z čeho mám obavy je narkóza. Bývá mi po ní hodně špatně a také nemám ráda ten pocit po probuzení, kdy nad sebou nemáte kontrolu, ale mám plnou důvěru v lékaře na této klinice a věřím, že výsledek bude stát za to. Proto si žádné negativní pocity nepřipouštím. Naopak se těším, že mi bude po zákroku lépe a ještě k tomu budu mít hezčí a pevnější prsa. A jelikož se živím jako televizní redaktorka, je pro mě důležité vypadat a hlavně se cítit před kamerou dobře.”

martinaJandova 27-maly

Průběh operace byl nakonec hladký, procitnutí z anestezie Martininy obavy nenaplnilo a zavládlo nadšení z nových, krásných a zdravých prsou. „Po operaci i teď mi je dobře, prsa sice malinko pobolívají, ale za pár dní se už chystám do práce. No a že jsou krásná už teď, to snad nemusím ani dodávat,” uzavírá s úsměvem svou cestu za novým poprsím Martina Jandová.

 

Galerie