Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

O svou pokožku bychom měli pečovat a chránit ji před ultrafialovým zářením. Jde o nejsnazší způsob prevence jak předčasného stárnutí a tvorby vrásek, tak vzniku zhoubných nádorů kůže. Někdy zapomínáme, že je potřeba dbát nejen o obličej, ale o celé tělo. Rádi vám poradíme, jaká ošetření jsou vhodná právě pro vás.

Tvorbu stařeckých skvrn nejvíce ovlivňuje:

  • nadměrné vystavování kůže slunci
  • genetická predispozice
  • věk

Stařecké (lidově také sluneční) skvrny jsou formou tzv. hyperpigmentace. Jde o drobné a ploché oblasti pokožky hnědé až černé barvy, které se kromě obličeje často vyskytují také v dekoltu nebo na hřbetu rukou. Začínají se tvořit obvykle po 40. roce života. Příčinou jejich tvorby je zvýšená produkce melaninu – pigmentu.

Jak se stařeckými skvrnami bojovat

Jestliže ani důsledná prevence nepomohla a stařecké skvrny se u vás již projevily, ani tehdy není vše ztraceno. Při každodenní péči o pleť dejte přednost takovým kosmetickým přípravkům, které jsou nejen klinicky a dermatologicky testovány, ale také mají schopnost stařecké skvrny alespoň částečně zesvětlit. Tyto produkty se mohou používat celoročně a dlouhodobě. Doporučují se také k podpoře a prodloužení efektu dermatologického ošetření stařeckých skvrn.

Metody odstranění stařeckých skvrn

Procedury k odstranění stařeckých skvrn se volí vždy individuálně s ohledem na jejich povahu, umístění a předchozí terapie. Použití frakčního laseru je vhodné především proto, že laser zasáhne jen povrchovou a střední vrstvu kůže, čímž se zkracuje a urychluje proces hojení, a zároveň napomáhá i obnově tvorby kolagenu.

Při aplikaci chemického peelingu se využívá účinek AHA kyselin. Ty umožňují odstranění odumřelých buněk kůže (exfoliaci) a zároveň mají schopnost nastartovat novou tvorbu kožních buněk. Chemický peeling tak mimo jiné pomáhá sjednotit barevný tón pleti a zmírnit projevy hyperpigmentace.

Také medical microneedling má v terapii stařeckých skvrn své místo. Jedná se o nejmodernější způsob mezoterapie. Dokáže obnovit vlastní tvorbu kolagenu a elastinu a tím nastartovat samoobnovu pokožky. Díky tomu dokáže redukovat i zvýšenou pigmentaci.

 

Jaká metoda odstranění stařeckých skvrn se hodí pro vás?

Konzultujte to s našimi odborníky

Nabídka zákroků estetické dermatologie k tématu stařecké skvrny:

Laserové ošetření pleti – Frakční CO2 rejuvenace

Ošetření vrásek, jizev a pigmentových skvrn frakčním laserem přináší oproti starším laserům řadu předností. Jedná se zejména o to, že frakční laser zasahuje pouze povrchovou a střední vrstvu kůže. Tam dochází kromě jiného k obnově tvorby kolagenu, přičemž hluboké vrstvy kůže zůstávají neporušené.

Chemický peeling

Chemický peeling je lékařská technika, při které se na pleť aplikuje jedna nebo více AHA kyselin. Tyto kyseliny destruují jednotlivé vrstvičky kůže, což vede k obnovení tvorby kožních buněk, zmírnění vrásek, vyhlazení nerovností, odstranění projevů akné a nežádoucích pigmentací. Pleť je po ošetření zdravější a hladší.

Mezoterapie - Medical microneedling

Medical Microneedling je nejmodernější způsob mezoterapie, která nastartuje tvorbu kolagenu a elastinu a tím spouští samoobnovu pokožky.