Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Liposukce boků

Za boky považujeme tukové vyklenutí v oblasti pasu a boční vyklenutí pod linií podprsenky u žen, u mužů potom tukové vyklenutí nad kyčlemi. Nadměrné tukové vrstvy lze v této oblasti korigovat liposukcí.

Průběh liposukce boků

Vlastní liposukce boků se svým průběhem podobá liposukci břicha. V případě potřeby je možné ji kombinovat s abdominoplastikou. Liposukce boků se provádí v celkové, nebo místní (lokální) anestezii ambulantně. V případě celkové anestezie je nutné podstoupit předoperační vyšetření.

Péče po liposukci boků

Po liposukci v oblasti boků se mohou objevit otoky, modřiny a bolestivost. V případě potřeby se podávají analgetika, otoky a modřiny se vstřebávají v průběhu několika dnů až týdnů. Nezbytné je nošení elastického kompresního prádla, které zajistí dobrý průběh hojení. Ošetřená oblast může být citlivá několik měsíců.

Výsledky liposukce boků

Výsledky liposukce boků jsou relativně trvalév případě absence výraznějšího kolísání váhy. V případě razantnějšího zvýšení tělesné hmotnosti se tukové polštáře na ošetřených místech znovu neobjeví v míře předcházející zákroku, nicméně změnám objemu tukové tkáně liposukce zcela nezabrání.

 

Ceník zákroků