Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Tumescentní vibrační liposukce

Tuková tkáň, která má být pomocí vibrační liposukce odstraněna, je před zákrokem napuštěna speciálním tumescentním roztokem, jenž cílové tukové buňky nafoukne, poté změkčí a zabrání současně i jejich krvácení. Přebytečný tuk je spolu s roztokem postupně odsáván pomocí speciálních vibračních kanyl (vzdáleně připomínajících tenoučké pletací jehlice s kulatým koncem a drobnými otvory po stranách), přičemž se ale nijak zásadně nepoškozuje okolní tkáň. Délka zákroku samotného je závislá na druhu a místě odsávaných tukových partií - v průměru vibrační liposukce trvá dvě až tři hodiny. V současné době je tumescentní vibrační liposukce považována za jednu z nejšetrnějších a nejefektivnějších metod.

Rychlé informace

  • Tumescentní liposukce je každá, kdy se do odsávané tkáně napouští speciální roztok uvolňující tukové buňky
  • Podle rozsahu odsávané lokality může být zákrok proveden ambulantně v lokální anestezii anebo s hospitalizací v celkové anestezii
  • Tukové buňky se v dospělosti nemnoží, ale objem zvětšit mohou, proto je velmi důležité po provedené liposukci zachovávat určitou životosprávu. Při jejím nedodržení může dojít k deformitám těla.
  • Předpokladem liposukce je dostatečná pružnost kůže, která se věkem snižuje a stoupá riziko vzniku nerovností a nadbytku kůže
  • Pro přihojení kůže do nového objemu se elastické prádlo nosí min. 2 týdny

Péče po vibrační tumescentní liposukci

Podle rozsahu lokalit je možno zákrok provést ambulantně, to v případě menších ploch, anebo v celkové anestezii v případě ploch rozsáhlejších.

V případě ambulantní formy jsou na konci zákroku místa po vpichu zalepeny speciálními náplastmi, které plně nahrazují klasické chirurgické šití plastické chirurgie. Klientovi je pouze navléknuto speciální elastické prádlo a potřebná místa se dle potřeby překryjí savým materiálem, který zachytí případné zbytky aplikovaného roztoku. Ten v tuto dobu již pomalu přestává působit a operující lékař tak jen dle potřeby podá léky tlumící bolesti. Kompresivní prádlo je třeba nosit ještě 14 dní, nicméně již den následující po absolvování ambulantní vibrační liposukce může klient dělat, co uzná za vhodné, a co mu tělo dovolí.

V případě provedení zákroku v celkové anestezii se vstupy pro kanylu mohou uzavírat stehy, které se po dvou týdnech odstraní. Kompresivní prádlo se nosí nepřetržitě čtyři týdny a s plnou fyzickou zátěží je lépe začínat po stejné době.

 

Ceník zákroků