Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Modelace zadečku vlastním tukem (autoaugmentace)

Tuk je třeba odebrat z jiného místa na těle (vhodné jsou lokality zevních stehen, boků a břicha), používá se metoda tumescentní liposukce a pro větší komfort a šetrnost odsávání a separování tuku slouží novinka  - přístroj BodyJet. Podstata BodyJet spočívá v šetrném vyplavování nebo chcete-li vymývání tukové tkáně, která je rozvolněna vodním paprskem a odsávána jemnou kanylou. Poškozeno je přitom jen minimum tukových buněk. Není ani nutné napouštění tkáně velkým množstvím tumescenčního roztoku s anestetikem, tudíž otoky i pooperační modřiny jsou minimální a rekonvalescence velmi krátká.

Rychlé informace

  • Pro zvětšení hýždí je používán silikonový implantát nebo vlastní tuk
  • 2 týdny po zákroku se doporučuje chodit, ale ne sedět, spát můžete na břiše
  • Na jízdu v autě po zákroku si pořiďte nafukovací kruh
  • Pocity praskání pod kůží, přelévání tekutiny kolem implantátů a různá bolestivost i velikost pravé a levé poloviny jsou v prvních týdnech normální a vymizí

Současně během jedné operace se odebraný tuk ihned na operačním sále zpracuje ve sterilním separátoru, oddělí se zdravé, životaschopné tukové buňky od buněk poškozených a takto připravený tuk je možno přenést do zadečku. K tomu stačí pouze drobné vpichy kanyly, které nezanechávají stopy a tím pádem nehrozí žádné jizvy.

Omezení této metody je ale v tom, že musí být kde vzít dostatek tuku, který se ještě částečně vstřebá. Uvádí se při první aplikaci 25 % v krátké době a dalších cca 20 % časem. Proto se asi po roce operace opakuje a někdy je zapotřebí i třetího zákroku. U vlastního tuku hrozí i to, že pokud by se aplikoval převážně do části zadečku, na které se sedí, dojde k rychlejšímu úbytku. Proto se používá jen k dotvarování menších ploch a ideálně do horní poloviny hýždí.

Pokud bychom hledali výhody, tak lze za ni považovat to, že jde o materiál tělu vlastní, kdy nehrozí odmítavá či alergická reakce těla.

Nicméně právě pro tato omezení u metody vlastním tukem je metoda implantátu z pohledu dr. Kufy efektnější. Má trvalý efekt, není třeba opakování operací, lze modelovat zadeček lépe co se zvětšení a plnosti a kulatosti týče. Vybírá se z více typů a velikostí implantátu. Operace je krátká a rychlá, za hodinku je výsledek na světě. Pacient odchází za den či dva domů a omezení v pohybu bezprostředně po zákroku i následně v životě žádná nemá.

Implantát dokáže částečně vyřešit i povolenou kůži pod zadečkem a to tím, že vypnutím kůže v horní části díky implantátu dojde částečně i k jejímu vypnutí níže. Tuk díky svému malému množství toto neumožňuje.

Tuk a implantát - společné parametry

U tuku stejně jako u implantátu není důvod k obavám z větší bolestivosti, po augmentaci implantátem cítí pacient druhý den spíše pnutí než ostrou bolest. Po dobu asi deseti dnů po obou zákrocích se nedoporučuje ležet na zádech, spí se na břiše. U tuku je omezení po tuto dobu i při sezení. Pacient necítí  v těle tukovou výplň stejně jako implantát, který tím, že se dává pod sval, nemá ani hmatné okraje. Co se týče poznání na dotek, pak u tuku jde o měkkou vlastní tkáň a u implantátu se dá dojem při pohmatu přirovnat k vysportovanému pevnému zadečku.

Tvarování zadečku liposukcí

Touto metodou lze jen tvarovat a ubírat, nikoliv zvětšovat. Ubírá se na bocích i na půlkách. Můžeme zmenšit a korigovat, nikoliv zvětšit a dodávat plnost.

Perfect Clinic používá metodu tumescentní vibrační liposukce. Lze použít i její ambulantní podobu bez narkozy v případě malých ploch. Po liposukci je schopen pacient druhý den pohybu, za dva dny i kancelářské práce a po 3 týdnech může sportovat. Nosí ovšem 3 týdny kompresivní prádlo kvůli přizpůsobení kůže novému objemu.

Celulitidu neřeší žádná z těchto metod, snad v případě odsátí většího množství tuku se může odsátá partie zdát vyhlazenější.

 

Ceník zákroků