Sjednat konzultaci / Napište nám
Nahoru ▲

Plastika dolních víček

Operace víček tzv. blepharoplastika se provádí i na dolních víčkách. Věkem totiž dochází k poklesu kůže v oblasti jak horních tak i dolních víček. Takto pokleslá kůže v oblasti dolních víček může vytvářet kosmeticky nevzhledné vrásky. Lidské oko je uloženo v lebce v kostěných očnicích a je obklopené tukovým polštářem, který tlumí nárazy. Tyto tukové polštářky jsou uložené v pouzdrech, která věkem ztrácejí svoji pevnost a dochází k vysunutí tukových polštářků pod kůži víček, což se projeví viditelnými váčkyOperace dolních víček spočívá v odstranění nadbytku kůže a redukci tukových polštářků.

Rychlé informace

  • Operovat lze horní a dolní víčka samostatně nebo najednou
  • Zákrok se provádí ambulantně v lokální anestezii
  • Ledovat doporučujeme první tři dny po operaci
  • První týden po operaci omezte sledování tv i práci na počítači
  • Stehy se odstrańují 5.-7. den o operaci

Průběh operace dolních víček

Před plastikou dolních víček je nutné pečlivé vyšetření pacienta, protože otoky víček, na které si pacient stěžuje, mohou být způsobené jiným onemocněním. Většinou se jedná ale o vrozenou dispozici, kdy operací víček můžeme zmíněné obtíže dobře vyřešit.

Dolní víčka se operují samostatně nebo se mohou v rámci jedné operace upravit i víčka horní. Plastika dolních víček se provádí ambulantně, s použitím lokální anestezie a bez hospitalizace.

Pooperační péče po operaci dolních víček

Po plastice dolních víček se rána na víčkách přelepí sterilní náplastí, která se ponechává týden bez namáčení. Po týdnu je rána víček zhojená a stehy se dají odstranit. Otoky a modřiny na dolních víčkách mohou ještě přetrvávat dalších 10 dní. Po tuto dobu by pacient měl dodržovat klidový režim a vyhýbat se fyzické námaze. Kancelářská práce je možná už po 3-4 dnech.

 

Ceník zákroků