Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Plastika dolních víček

Operace víček tzv. blepharoplastika se provádí i na dolních víčkách. Věkem totiž dochází k poklesu kůže v oblasti jak horních tak i dolních víček. Takto pokleslá kůže v oblasti dolních víček může vytvářet kosmeticky nevzhledné vrásky. Lidské oko je uloženo v lebce v kostěných očnicích a je obklopené tukovým polštářem, který tlumí nárazy.

Tyto tukové polštářky jsou uložené v pouzdrech, která věkem ztrácejí svoji pevnost a dochází k vysunutí tukových polštářků pod kůži víček, což se projeví viditelnými váčkyOperace dolních víček spočívá v odstranění nadbytku kůže a redukci tukových polštářků.

Rychlé informace

  • Operovat lze horní a dolní víčka samostatně nebo najednou
  • Zákrok se provádí ambulantně v lokální anestezii
  • Ledovat doporučujeme první tři dny po operaci
  • První týden po operaci omezte sledování tv i práci na počítači
  • Stehy se odstraňují 5.-7. den po operaci

Průběh operace dolních víček

Před plastikou dolních víček je nutné pečlivé vyšetření pacienta, protože otoky víček, na které si pacient stěžuje, mohou být způsobené jiným onemocněním. Většinou se jedná ale o vrozenou dispozici, kdy operací víček můžeme zmíněné obtíže dobře vyřešit.

fotky před a po horní a dolní blefaroplastice

Dolní víčka se operují samostatně nebo se mohou v rámci jedné operace upravit i víčka horní. Plastika dolních víček se provádí ambulantně, s použitím lokální anestezie a bez hospitalizace.

Jak moc lze plastickou operací omládnout?

  • Nadbytečná kůže u dolních víček přidává i několik let navíc. O tom, jak plastická chirurgie pomůže omládnout, se dočtete v článku >>

Pooperační péče po operaci dolních víček

Po plastice dolních víček se rána na víčkách přelepí sterilní náplastí, která se ponechává týden bez namáčení. Po týdnu je rána víček zhojená a stehy se dají odstranit. 

Otoky a modřiny na dolních víčkách mohou ještě přetrvávat dalších 10 dní. Po tuto dobu by pacient měl dodržovat klidový režim a vyhýbat se fyzické námaze. Kancelářská práce je možná už po 3-4 dnech.

Kdy je potřeba operace i horních a dolních víček

  • Potřebuji operaci dolních nebo i horních víček? Více o celkové blefaroplastice na videu.

Ceník zákroků

Z galerie před/po fotek po operaci očních víček (kompletní blefaroplastika)

operace víček před a po plastika víček před a po