Sjednat konzultaci / Napište nám
Nahoru ▲

Zmenšení prsních dvorců

U některých žen dochází - zvláště v důsledku kojení, menopauzy či jiných hormonálních změn – k neúměrnému zvětšení prsních dvorců, které žena vnímá jako neestetické. Zmenšení prsních dvorců může být také poměrně snadným řešením vrozené nebo poúrazové asymetrie velikosti prsních dvorců.  Lze ji provést samostatně nebo jako součást rozsáhlejší modelace prsou či jednoduššího zvětšení prsou.

Průběh zmenšení prsních dvorců

Zákrok se provádí obvykle v celkové anestezii a vyžaduje proto předoperační vyšetření. Při zmenšení prsních dvorců provede chirurg odstranění nadbytků kůže v jeho okrajích. K šití se používají vstřebatelné stehy, které tedy nebude třeba po operaci odstraňovat.

Péče po zmenšení prsních dvorců

Rána je kryta sterilní gázou, a to přibližně dva týdny. Po obvodu prsních dvorců vzniká drobná jizva, která postupně ztrácí na viditelnosti. Lékaři doporučují provádět tlakové masáže jizev, vhodné je i užití hydratačních krémů. Do běžného pracovního režimu je možné se zapojit během několika dnů až týdnů v závislosti na samostatném provedení či kombinaci s operací prsou.

 

Ceník zákroků