Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+
K chirurgickému odstranění (vyříznutí) znaménka se přistupuje u větších znamének nebo při podezření ze zhoubnosti.

 

Chirurgické odstranění znamének a výrůstků na kůži

Laserové odstranění, které zvýhodňuje absence jizvičky, je vhodné u menších znamének, ale vždy by se mělo odstranit chirurgicky každé znaménko, které je podezřelé ze zhoubnosti. Tady je nutné histologické vyšetření tkáně, což u laseru, který ji kompletně odpaří, není možné. Podezření na zhoubný nádor bývá v případech, kdy se znaménko zvětšuje, svědí nebo dokonce krvácí. V případě, že se riziko potvrdí, postupuje se podle nálezu. Některé typy kožních nádorů, a těch je naprostá většina, jsou vyléčeny, když se kompletně odstraní a nádor nepřesahuje okraje. Jiné je nutné doplnit další terapií - chemoterapie, ozáření, imunoterapie a samozřejmě pravidelně sledovat, zda se dále nešíří.

Rychlé informace

  • Provádí se ambulantně v lokální anestezii
  • Po vyjmutí stehů nebo sundání náplasti u vstřebatelného stehu můžete jizvičku zjemnit tlakovou masáží

Chirurgické odstranění znaménka, tedy jeho vyříznutí, je záležitost několika minut a délka zákroku se odvíjí podle jejich velikosti a počtu. Teoreticky je možno odstranit jakékoliv množství najednou, záleží na výdrži pacienta i operatéra.

Pokud se jedná o naprosto neškodná znaménka, drobné pihy nebo bradavice, je jistě je lepší naplánovat tento zákrok na zimu kvůli vyloučení působení slunečních paprsků na jizvu, ale hlavně, aby si člověk nekazil léto a dovolenou tím, že má na těle čerstvou ranku a nemůže sportovat, koupat se a opalovat. Pokud se ale o rizikový útvar, je třeba rychlé jednání a je nutné ho odstranit hned bez ohledu na roční období.

 

Ceník zákroků