Praha

Plastická chirurgie

+420 273 038 900

Estetická dermatologie

+420 225 379 110

Brno

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 513 033 763

Liberec

Plastická chirurgie & estetická dermatologie

+420 605 201 155

+

Odstranění podbradku, plastika krku

Plastika krku, včetně odstranění podbradku se může provádět současně s operací obličeje – faceliftingem, kdy se při vytažení kůže tváře vypne i kůže v oblasti krku.

Plastiku krku můžeme provádět i samostatně bez liftingu obličeje, kdy odsáváme tuk z oblasti pod bradou, popřípadě vyřízneme nadbytek kůže v oblasti krku. Pod bradou pak zůstává jizva. Operace podbradku a krku se může provádět v místní anestezii ambulantně nebo v celkové narkóze za jednodenní hospitalizace.

1 2
před operací po operaci

Péče po odstranění podbradku

Po operaci podbradku má pacient buď zavázanou hlavu přes krk nebo se přikládá maska z elastického materiálu. Tato komprese se ponechává 10 dní, aby se kůže přihojila ke spodině. Po tuto dobu pacient dodržuje klidový režim, omezuje předklánění, kancelářská práce je možná už 5 den po operaci, ale s kompresivním návlekem na hlavě. Oblast pod krkem ponecháváme na sucho.

Obvaz nebo masku si pacient může odstranit 10 den od operace, odlepí si také náplasti pod bradou a krk si může umýt. Stehy jsou vstřebávací, takže není nutné je odstraňovat. Fyzická zátěž a cvičení je možné po 3 týdnech od operace.

Lifting obličeje bez skalpelu

  • Co vše umí zvednout liftující nitě? Více o niťovém liftingu na videu >>

Máte otázky ohledně zákroku odstranění podbradku?

Ceník zákroků