Liposukce

Rychlé řešení lokálních tukových nadbytků.

Liposukce – odsátí tuku

Liposukce (odsátí tuku) řeší problém nadbytečného ukládání tuku v určitých tělesných partiích. Rozložení tuku na těle u mužů a u žen je rozdílné a patří mezi sekundární pohlavní znaky. Mezi lokality, kde dochází k výraznějšímu hromadění tuku patří hýždě, zevní a vnitřní strana stehna, vnitřní strana kolena, břicho a podbradek. Liposukce může pomoci s odstraněním těchto neesteticky působících tukových polštářků.

Rychlé informace

  • Tumescentní liposukce je každá, kdy se do odsávané tkáně napouští speciální roztok uvolňující tukové buňky
  • Podle rozsahu odsávané lokality může být zákrok proveden ambulantně v lokální anestezii anebo s hospitalizací v celkové anestezii
  • Tukové buňky se v dospělosti nemnoží, ale objem zvětšit mohou, proto je velmi důležité po provedené liposukci zachovávat určitou životosprávu. Při jejím  nedodržení může dojít k deformitám těla.
  • Předpokladem liposukce je dostatečná pružnost kůže, která se věkem snižuje a stoupá riziko vzniku nerovností a nadbytku kůže
  • Pro přihojení kůže do nového objemu se elastické prádlo nosí min. 2 týdny

Liposukce však není metoda, která by řešila problém výrazné nadváhy. Odstraňujeme tuk jen z těch partií těla, které nelze ovlivnit redukční dietou ani fyzickým cvičením. Proto je před provedením liposukce vhodná redukce váhy.

Stáhněte si exkluzivní e-book nabitý informacemi o liposukci.

Jak probíhá liposukce?

Používáme liposukci tumescentní, kdy do podkoží podáváme speciální roztok, který uvolňuje tukové buňky a tuk se pak odsává pomocí kanyly, která je napojena na tlakovou vývěvu. Během jednoho zákroku liposukce můžeme odsát i několik litrů tuku. Liposukce z menších lokalit je možná v místním znecitlivění, ambulantně, větší lokality se operují v celkovém znecitlivění za hospitalizace 1-2 dnů.

Liposukce - pooperační péče

Po liposukci nosí pacient kompresivní prádlo na partiích, které se odsávaly. Toto kompresivní prádlo se nosí nepřetržitě 4 týdny. 3 den po liposukci si pacient může prádlo sundat, odstranit náplasti z ran, kterými se pod kůži zaváděla kanyla a může se osprchovat. Po sprše si ranky, které jsou po liposukci uzavřeny stehem přelepí náplastí a opět oblékne kompresivní prádlo. Od 3 dne po liposukci se pacient může sprchovat denně, prádlo je možné vyprat a po dobu, co bude schnout, raději ležet a nechodit (pacient po odsátí tuku by ale neměl být bez prádla víc než 2 hodiny).

Po 14 dnech od liposukce lékař odstraní stehy z rány, kde se zaváděla kanyla. Pacienti, kteří se nemohou po liposukci osobně dostavit na převaz si mohou stehy odstranit sami. Kancelářská práce je možná už 3-4 den po liposukci, ale s kompresivním prádlem. Se cvičením je možné začít po 3 týdnech od liposukce. U malých, dnes už vesměs tumescentních liposukcí, které se provádějí v místní anestézii, je možná kancelářská práce už za dva dny po operaci.

Po liposukci podbradku se na hlavu přikládá elastická maska nebo se podbradek vyváže elastickým obinadlem přes hlavu. Tuto kompresi si pacient ponechává 14 dní. Po 3 dnech od liposukce si pacient může umýt hlavu, ale vzápětí opět přiloží kompresi. Fyzická aktivita je v tomto případě možná už za 2 týdny od liposukce.

Z galerie před/po

 

Objednejte se na konzultaci

* označuje povinné údaje